Sposoby na chandrę – fitness

Zobacz oryginalny wpis na metamorfoza.legnica.pl.

Przyszła jesień, a wraz z nią chandra, która dopada wiele z nas. Jak sobie z nią radzić, aby nie popaść w dysonans zakupowy, a co gorsza, w depresję? Rusz się! Ruch to świetny sposób na wszystko, dosłownie.

Jaki rodzaj fitnessu wybrać?

Sezon, który nadszedł, to czas lenistwa, gorącej czekolady, koca, seriali i łóżka. Mogłoby się wydawać, że to idealny sposób na wieczór, ale część z nas, po takim wieczorze, czuje się jeszcze gorzej. W obawie przed marnotrawstwem czasu proponujemy Ci, abyś zapisała się na zajęcia fitness. Ruch to idealne rozwiązanie. Nie będziesz żałowała czasu spędzonego na aerobiku, wręcz przeciwnie. Endorfiny, które wydzielają się podczas wysiłku, pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie, a przy tym utrzymasz formę aż do lata, wówczas będziesz mogła wskoczyć w bikini, o jakim marzysz. Zajęcia fitness do połączenie przyjemnego z pożytecznym.

  1. Trampoliny – hit tego roku! To zajęcia na trampolinach o różnej intensywności, kluby dobierają poziom do grupy, i urozmaiconej, nieskomplikowanej choreografii. Skacząc do szybkiej muzyki spalasz kalorie, ćwiczysz łydki, uda, pośladki, a nawet brzuch.

  2. Zumba – taniec w klimatach latynoamerykańskich połączony z elementami fitness. Układ składa się z różnych choreografii, w których ruchy są bardzo energiczne i intensywne. Zumba łączy w sobie elementy salsy, mambo, samby, cha-chy, merengue, rumby, a także hip-hop’u. W skład choreografii wchodzą również elementy sztuk walki, które zwiększają intensywność zumby. To połączenia tańca z zabawą, idealne dla kobiet, które lubują się w tańcu i żadna choreografia nie jest im straszna.

  3. Tabata – interwałowy trening, mający zbawienny wpływ na metabolizm. Intensywność ćwiczeń powoduje, że metabolizm obiera najwyższe obroty. Trening interwałowy, czyli wykonywanie konkretnego ćwiczenia, na 100% swoich możliwości. Tabata może składać się z kilku serii, po kilka ćwiczeń, a każde z nich wykonywane jest przez 20-30 sekund. Ćwiczenia oddzielone są 10 sekundową przerwą na oddech, a serie mogę mieć nawet 30 sekundową pauzę.

  4. Zajęcia taneczne – kluby fitness proponują nam szeroką gamę tańca. Do wyboru mamy jazz, hip-hop, tańce latynoskie, dancehall oraz przeróżne odmiany tych tańców.

  5. Pole dance – kolejny hit! Pole dance to nie jest po prostu taniec na rurze. To trening całego ciała, a także swojej kobiecości. Pole dance doda Ci seksapilu, wytrzymałości, a Twoje ciało będzie rozciągnięte i rozluźnione.

Kluby fitness wymyślają różne nazwy dla poszczególnych zajęć, a nawet tworzą z nich kombinacje. Dla przykładu, zajęcia o nazwie “BUP i SZTANGI”, to zajęcia na brzuch, uda i pośladki z użyciem sztangi. Może to być połączenie różnych ćwiczeń interwałowych, czyli tabata o znacznie mniejszej intensywności. Nie daj się zwieść i zapoznaj się z przebiegiem zajęć, wówczas będziesz zadowolona. Gwarantujemy! Na jesienną chandrę dobra jest również wizyta u kosmetyczki.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s